Премијера Повратка

В. Ш.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Премијера Повратка

БAЊA ЛУКA - Представа "Повратак", у режији и адаптацији Николе Пејаковића, а по тексту Харолда Пинтера, биће премијерно изведена вечерас у 20 часова у Народном позоришту Републике Српске.

Рекао је то на јучерашњој конференцији за новинаре умјетнички директор Народног позоришта РС Љубо Савановић.

Никола Пејаковић је радњу, која се у оригиналу дешава на улицама Лондона 50-их година 20. вијека и говори о породици криминалаца, преселио на бањолучки асфалт у данашње вријеме.

- Дуго сам чекао прилику да радим овај комад, а откључао сам га онако како сам мислио да треба. Пребацио сам га у наш комшилук, међу наше познанике, пријатеље. Измијенио сам топониме, имена и урадио адаптацију која је била опсежна и дубока - рекао је Пејаковић.

На неки начин, према Пејаковићевим ријечима, "Повратак" је омаж градским ситним лоповима.

- У овом комаду играм најстаријег брата у малој криминалној организацији. Тематика представе је тешка, она сецира друштво до најситнијих детаља - рекао је глумац Жељко Стјепановић.

Осим Стјепановића, у "Повратку" играју Николина Ђорђевић, Љубиша Савановић, Aлександар Бланић, Горан Јокић, Бранко Јанковић и Слободан Перишић.

Сценографију потписује Драгана Пурковић-Мацан, костимограф је Ивана Јовановић, а лектор Милорад Телебак. Музику је радио Никола Пејаковић. Aсистент редитеља на представи "Повратак" је Aлександар Пејаковић.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.