Почео сајам књига у Софији

Агенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Почео сајам књига у Софији

Софија - У Софији је почео традиционални међународни сајам књиге на коме ће љубитељима писане ријечи бити представљена литература и култура Србије, као и издања и активности европске мреже за књижевност и књига “Традуки”, преносе агенције.

Мрежа, у коју су укључене земље - Србија, Црна Гора, Македонија, Хрватска, Словенија, Албанија, Аустрија, Швајцарска и Румунија, представиће роман “Брат” српског писца Давида Албахарија.

Сајам, на коме излаже више од 140 бугарских и иностраних издавача, отворили су мађарски вицепремијер Тибор Наврачич и градоначелник Софије Јорданка Фандакова.

Мађарска је ове године почасни гост и представља се са 24 књиге из овогодишње продукције.

Најављено је и гостовање познатих мађарских писаца.

Осим њих и бугарских аутора, љубитељима књиге ће се представити и италијански и писци из Француске.

Награда АБК “Бронзани лав” биће додијељена у двије катеторије, а лауреати ће бити познати 7. децембра.

Софијски сајам књиге, 31. по реду, који се одржава у Националном дворцу културе, биће завршен у недјељу, 9. децембра.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.