Новинске фотографије из цијелог свијета

Aгенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Новинске фотографије из цијелог свијета

Бањалука - "World Press Photo 2011" назив је изложбе фотографија која је отворена данас у Банском двору Културном центру, јавиле су агенције.

Изложбу, на којој је представљено 160 фотографија, отворио је амбасадор Холандије у БиХ Сведер ван Ворст. Он је истакао да је ова јединствена путујућа изложба резултат годишњег свјетског такмичења фоторепортера.

- Слобода изражавања је основа сваке нације, а Свјетска новинска фотографија подржава развој слободе медија - рекао је Ворст.

"World Press Photo" је најпрестижније такмичење у новинској фотографији на свијету, а на овогодишњем такмичењу учествовало је 5.427 фотографа из 124 земље, са пријављених више од 100.000 фотографија.

Међународни жири 55. годишњег конкурса додијелио је прву награду фотографији фотографа Самуела Арандае из Шпаније.

Градоначелник Бањалуке Драгољуб Давидовић истакао је да су фоторепортери, ризикујући животе, правили импресивне фотографије са подручја која су била угрожена или до којих је било веома тешко доћи.

Сви који желе на погледају изложбу фотографија могу то да учине до 4. јуна.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.