Наступ За џентлмена У Градишци

М. П.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Наступ За џентлмена У Градишци

ГРAДИШКA - Концерт "За џентлмена" Горице Грозданић на гитари и Невене Ђерић на клавиру одржан је у понедјељак увече у Културном центру у Градишци.

Умјетнице су изводиле дјела шпанског композитора Хоакина Родрига, једног од најпознатијих класичних гитаристичких композитора.

- Презадовољна сам посјећеношћу концерта, а нарочито ми је драго да је на концерту било доста младих гитариста. Имали смо и госта, а ријеч је о младом гитаристи Горану Рибићу - рекла је Горица Грозданић.

Организатор концерта је Удружење музичких умјетника Републике Српске, а према ријечима портпарола Удружења Aлександра Јовановића, наступ у Градишци је био увертира у дипломски концерт Грозданићеве.

- Оно што ћемо и у будућности практиковати је организовање преддипломских концерата за студенте Aкадемије, који ће им пружити одличну вјежбу и опуштање пред публиком, прије завршног дипломског концерта - каже Јовановић.

 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.