Фото: На колонији Бардача-Србац учествује 12 умјетника
СРБАЦ - Двадесет осми сазив Ликовно-еколошке колоније "Бардача-Србац 2011" биће одржан од 2. до 12. јула, а на њему ће учествовати 12 ликовних умјетника из Србије, БиХ и Републике Српске, који ће радити на тему "Квалитетна вода - здрави људи, здрави еко-системи".
- Због недостатка финансијских средстава ове године неће учествовати умјетници из удаљенијих европских земаља, али ћемо угостити квалитетне сликаре из Новог Сада, Београда, Требиња, Бањалуке, Градишке и Српца - рекла је директорка Центра за културу и спорт Свјетлана Кусић.
У оквиру колоније биће организована акција "Бирамо најуређенији животни и радни простор", у којој могу да учествују сви заинтересовани грађани, организације и фирме.
- Конкурс за пријаву је отворен до 2. јула, послије чега ће стручна комисија обићи сва пријављена домаћинства и изабрати најуређенији животни и радни простор - рекла је Кусићева.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.
Најновије вијести из рубрике