Концерт оперске диве Дуње Симић

М. П.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Концерт оперске диве Дуње Симић

БAЊAЛУКA - Солистички концерт оперске диве Дуње Симић биће одржан вечерас у 20 часова у концертној дворани Банског двора Културног центра у организацији ове културне установе и "Квин естраде".

- Кроз цјеловечерњи концерт, музички ћу се прошетати кроз све епохе, а то значи за једног оперског умјетника од старих мајстора ораторијумске музике Баха, Шуберта, до неких савремених композиција. Покушала сам да не изађем из рамова своје бранше, а с друге стране да концерт прилагодим свачијем укусу, изводећи неке популарне композиције као што су наполитанске пјесме - рекла је Дуња Симић.

На концерту ће наступити и гости, и то Никола Ристановски, тенор, Миљана Брезичанин, сопран, Aна Симанић, мецосопран, а све уз клавирску пратњу Томаса Еитлера.

 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.