Изложба слика Душана Симића

М. П.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Изложба слика Душана Симића

МОДРИЧA - Изложба слика Душана Симића, у организацији Музеја савремене умјетности Републике Српске, биће отворена вечерас у 19 часова у Центру за културу у Модричи.


Поставка обухвата 28 Симићевих дјела у техници темпере и пастела и даће аутентичан пресјек његовог стваралаштва.

- Његов сликарски опус обележила су два стања духа: једно које се кретало у области интимистичких забелешки, и друго које се огледа у богатству регистра Симићевих идеја и поступака. Било је у свему томе повремених лутања и недоумица чије узроке треба, пре свега, тражити у његовој борби између великог теоретског знања и ограничених могућности да то знање примени и преиспита - забиљежила је историчар умјетности Видосава Грандић у каталогу изложбе.

Душан Симић био је и духовни вођа групе "Четворица", коју су, поред њега, чинили сликари Aлојз Ћурић, Бекир Мисирлић и Енвер Штаљо, а први пут су представили свој рад изложбом у Дому културе у Бањалуци 1955. године.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.