Фото: Филхармонија и Крцко Орашчић зачарали публику у Бањалуци
Бањалука - Праву музичку магију осјетили су сви који су имали прилику да уживају у Новогодишњем концерту Бањалучке филхармоније протканог невјероватно позитивном енергијом.
Двије сјајне диригенткиње, Весна Шоуц из Београда и Ванеса Кременовић из Бањалуке, сопранисткиња Снежана Савичић Секулић, сјајно увјежбан тим Филхармоније створили су музичку бајку у суботу у Банском двору.
Концертна дворана била је претијесна да прими све који су жељели да присуствују концерту, па је дио публике престајао све вријеме наступе. Било је и оних који су наступ гледали испред зграде Банског двора гдје је био постављен видео бим, а директан пренос био је на програму Радио телевизије Републике Српске.
Концерт је већ постао традиција, а директор Бањалучке филхармоније Иван Оташевић каже да је презадовољан овогодишњим, шестим наступом.
- Имали смо заиста одличне солисте, диригенте и публику. Одушевљена публика још један велики подстрек да Филхармонија заживи - рекао је Оташевић.
Од "Рапсодије у плавом", "Кармен", "Крцка Орашчића", "Севиљског берберина, преко "Травијате" у извођењу Снежане Савичић-Секулић до "Марша на Дрину" публика је имала прилику да доживи музички ватромет.
На програму су биле композиције чувених страних композитора Гершвина, Хачатуријана, Чајковског, Штрауса, Прокофјева, Росинија, али и домаћих као што је Бинички.
- И ове године смо се потрудили да публици представимо најбоље и најпознатије празничне композиције чијим извођењима желимо додирнути срца публике - нагласио је Оташевић.
Наступи Бањалучке филхармонија постали су најљепши музички поклон Бањалучанима за Православну нову годину.
- Морамо подржати праве вриједности. Бањалучка филхармонија је озбиљан ансамбл, мислим да треба да будемо поносни што је то наш оркестар - истиче Снежана Савичић Секулић.
Гости Бањалучке филхармоније били су и Анђела Братић, сјајна флаутисткиња из Ниша и пијаниста из Бањалуке Арсен Чаркић који су својим сјајним наступом уљепшали концерт.
Улаз је био слободан, а директор Бањалучке филхармоније Иван Оташевић каже да је то њихов начин да обрадују публику.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.