Фото: Етнолошка и археолошка збирка у припреми у Музеју Козаре
Приједор - Музеј Козаре у Приједору ускоро ће добити двије нове сталне поставке - етнолошку и археолошку, а у овој институцији културе у току је санација и уређење простора.
- Музеј је успио да организује и нови програмски садржај - Међународно бијенале радова на папиру, које је већ достигло респектабилни међународни значај, са 302 рада и 163 аутора из 21 земље, са разних свјетских меридијана - наводи се у извјештају о раду ове установе за прошлу годину.
Захваљујући овом програму, Музеј Козаре богатији је за више од 100 нових радова - цртежа, слика и графика, а донесена је одлука да се ово бијенале смјењује са ликовном колонијом "Сретен Стојановић", која ће убудуће такође бити одржавана сваке друге године.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.