Бањалучанка у трци за награду

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Бањалучанка у трци за награду

СAРAЈЕВО - Филм Бањалучанке Веси Вуковић "Мртви угао" ове године учествује на "Sarajevo Coctail Film Contest " у оквиру Талент Кампуса, јавио је Мондо.

Веси Вуковић је једина Бањалучанка у конкуренцији за ову награду Сарајево филм фестивала. Дипломирала је у класи професора Предрага Велиновића.

Од 2007. студира у Јапану као стипендиста јапанског Министарства образовања, културе, спорта, науке и технологије, а магистрирала је на Кјоту универзитету умјетности и дизајна филмом "Мртви угао" у класи професора Такаши Итоа. Тренутно је на докторском студију.

На фестивал, који је требало да буде отворен у петак, већ стижу и угледни гости, па је тако аргентинска редитељка, сценаристкиња и продуценткиња Лукреција Мартел допутовала у Сарајево у четвртак навече.

Мартел је овогодишња гошћа програма "Посвећено", а једна је од најзначајнијих имена новог аргентинског филма.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.