Фото: „On Tour“
БЕОГРАД - Рок трио „Он Тоур“ послије седам година дискографске паузе враћа се на сцену раскошним четвртим студијским албумом „Semi- Final Hour of The Flood“.
Многе ствари на албумима ове београдске блуз-кантри-фолк-рок екипе су константе.
Пјесме пишу Ивана Смоловић или Владимир Мариновић или понекад обоје, док Марко Ћебић даје цијелу палету емоција мандолином, а гости са собом доносе дарове и успут обогате аранжмане инструментима или гласовима.
Нови албум у суштини не разликује се много од прва три албума у дискографији групе. Осим што се разликује у свему. На новом албуму „On Tour“ додали су катарзу, баш све нијансе чежње и неку неочекивану смиреност и спознају да ће све бити како мора да буде или како то Марко Ћебић лијепо дефинише.
- Некоме ће сигурно бити боље, само највероватније не нама - рекао је Ћебић.
Албум је сниман у периоду зима-прољеће 2024. године у студију на Новом Београду, у продукцији Уроша Милкића. Поред познате тројке Смоловић-Ћебић-Мариновић, на албуму свира, прије свега, „Глиб“ ритам секција Немања Сарић-Саша Радојевић, а гости су бројни пријатељи и сарадници групе. Можда је и најбољи примјер шта све може да се уради уз малу помоћ пријатеља пјесма „There's а Dream, I Can’t Repeat“ на којој се на једном мјесту (на делти Мисисипија?) спајају гитаре Мариновића, Милана Главашког и Ненада Пејовића у уклетој химни свих аутсајдера.
На албуму се налази осам пјесама, а први сингл је нумера „This Ain't My First Rodeo“ за коју Ивана Смоловић каже да је сусрет старих пријатеља који сумирају утиске бројних пораза.
- Први сингл је сусрет старих пријатеља са нашег првог спота „Arrows“, након свих изгубљених битака, пропуштених живота и прокоцканих прилика. На Азурној обали, у хотелу са 6 звездица - рекла је Смоловићева.
Састав „On Tour“ основан је 2011. године од стране Иване (Интрудер, Ика), Владимира (Вентолин, Глиб) и Марка (Мадершип Оркестра).
Једни су од водећих представника домаће американа сцене, уз препознатљив звук хармонизованих вокала, међуигра акустичне и електричне гитаре и мандолине, уз три усне хармонике, на тренутке зазвуче као биг бенд са дувачком секцијом. Бенд је објавио три албума „On Tour“, „Folkrock“, „Don’t It Make You Want To Go Home“ и одсвирао је безброј концерата у региону и иностранству, соло или у оквиру фестивала.
Нови албум у издању „Поп депресије“, доступан је на свим дигиталним платформама, као и у лимитираном тиражу на винилној плочи. Дизајн омота дјело је Александре Јованић.
ПОХВАЛЕ
Свака прича мора да има свој епилог, а нема бољег краја од ових пар реченица које је о албуму „Семи- Финал Хоур оф Тхе Флоод“ написао пријатељ групе професор ФДУ и публициста Александар С. Јанковић.
- Замислите позног Џонија Кеша који се вратио са такмичења рецитаторске секције, дисквалификован јер је одрецитовао рецитацију о крају љубави, вероватно и света. Песма се ту и завршава, после минут и по текста, али онда креће дисторзирани крај света уз уклете женске удаљене вокале завијене у ехо. Да је правде, овај део би трајао бар десет минута. Али те правде нема, као што је нема ни у животу - записао је Јанковић
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.