Фестивал "Парк Фест Мајевица": Три дана музике, природе и умјетности под отвореним небом у Лопарама

Сања Микић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Festival "Park Fest Majevica": Tri dana muzike, prirode i umjetnosti pod otvorenim nebom u Loparama Фото: Promo | Festival "Park Fest Majevica": Tri dana muzike, prirode i umjetnosti pod otvorenim nebom u Loparama

ЛОПАРЕ - Фестивал "Парк Фест Мајевица" под слоганом "Три дана под сунцем Мајевице", биће одржан од 21. до 23. августа у Лопарама и на Бусији.

Овај догађај представља спој музике, природе, рекреације, умјетности, авантуре и екологије, а организују га Еколошко удружење "Еко пут" Бијељина под покровитељством општине Лопаре. Сви садржаји током три дана фестивала потпуно су бесплатни за све посјетиоце.

Бројни садржаји и музички програм првог дана

Фестивалски програм почиње у петак, 21. августа, у 19 часова у Центру за културу Лопаре пројекцијом филма "Одбранимо природу Балкана" и пратећом дискусијом. Вечерњи дио програма наставља се од 21 час испред кафића "Москва" у Лопарама, гдје ће бити одржан "Културни програм Мајевице" уз концерте групе "Октофонија" те Стефана Илића и Ивице Ђокића.

Радионице на Бусији и панел дискусија у Центру за културу

Субота доноси богат дневни и вечерњи садржај који почиње на Бусији. Горска служба спасавања од 10 до 13 часова организује радионице за дјецу и младе, док ће се од 11 до 13 часова одржати рекреативно-плесни студио за све узрасте у организацији "Мега Денс Студија". Музеј "Терра" Кикинда од 12 до 14 часова приређује скулпторске радионице, а за све посјетиоце обезбијеђен је бесплатан превоз до Бусије.

Програм се у суботу поподне сели у Центар за културу Лопаре, гдје од 15 до 17 часова слиједи други дио скулпторских радионица Музеја "Терра" Кикинда, а од 19 до 20.30 часова биће одржана панел дискусија "Мајевица на раскрсници 2026". Вечерњи музички програм резервисан је за 21 час испред кафића "Москва", гдје наступају Бранислав Шарац Бенд и Игор Калајџија.

Конференција за медије за крај фестивала

Фестивал се званично затвара у недјељу, 23. августа, конференцијом за медије која је заказана за 11 часова. Организатори и покровитељи позивају све заинтересоване грађане да својим доласком подрже ову манифестацију.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.