Нова књига "Диракова једначина" Јелене Ленголд

ГС
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Агенција

БЕОГРАД - Издавачка кућа "Архипелаг" саопштила је да је објавила књигу Јелене Ленголд "Диракова једначина" која доноси 12 прича.

Наиме, то су приче о љубави и свакодневици, о обичним и необичним животима, о породици и одрастању, о разумијевању и неразумијевању, о искуству зрелог живота који полако измиче и другом. Главни уредник "Архипелага" Гојко Божовић је оцијенио да Ленголд у причама из "Диракове једначине" "мајсторски рашчарава стварност у којој живимо, у којој смо живјели и којој ћемо тек гледати у лице.

- Реч је о причама које осећамо као део свог искуства, а ликове у тим причама доживљавамо као да их знамо - додао је Божовић.

Према његовим ријечима, у књизи је основно питање времена које нам клизи кроз прсте усред компликованих породичних, генерацијских, друштвених или љубавних питања. Списатељица Ленголд је објавила романе "Лаконоги дан" и "Одустајање" и збирку "Рашчарани свет", за коју је добила Андрићеву награду за најбољу књигу прича на српском језику 2019. године.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.