Најтраженија књига из Српске Поезија

Александра Маџар
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Најтраженија књига из Српске Поезија

Београд - Међународни сајам књига, чији је слоган "Од А до Ш", завршен је вечерас када је Пољској, почасном госту сљедећег сајма, уручена Отворена књига, јавиле су агенције.

Најтраженија књига из Републике Српске на 57. Међународном београдском сајму је дјело "Поезија" Бранка Чучка, у издању Народне библиотеке "Бранко Чучак" из Хан Пијеска.

"Повељу успјеха" издавачу најтраженије књиге из Републике Српске додјељују Влада Републике Српске, Министарство просвјете и културе РС и Представништво Републике Српске у Србији. Ову повељу директору Народне библиотеке "Бранко Чучак" из Хан Пијеска Озренки Ђурић-Радуловић уручио је директор Представништва Српске у Србији Млађен Цицовић.

Књига "Поезија" објављена је као први том у издавачком пројекту "Дјела Бранка Чучка", приређивач је Бранко Брђанин Бајовић, а додјела награде одржана је на штанду Републике Српске на београдском сајму. Цицовић је рекао да је овогодишњи наступ Српске са бројним промоцијама на Међународном сајму књига у Београду оцијењен као врло успјешан.

У најужем избору за најтраженију књигу из Српске на сајму у Београду били су и репринт издање књиге Скендера Куленовића "Стојанка мајка Кнежопољка" у издању "Арт принта" из Бањалуке и града Приједор, књига Владимира Ђукановића "Стари занати у Републици Српској", коју је објавио Музеј Републике Српске, као и књига "Обнова Србистике", коју је приредио Душко Певуља, а објавила Народна и универзитетска библиотека Републике Српске.

На највећој смотри књиге на Балкану представило се више од 800 учесника, од којих око 60 из иностранства.

Традиционалну награду, 18. по реду, акредитованих новинара на сајму књига у Београду за најбољег издавача добио је "Службени гласник" из Београда. Гласала су 33 извјештача, а "Гласник" је добио 59 поена. На другом мјесту је "Геопоетика" са 38, а на трећем "Лагуна" са 18 поена. Новинарске награде уручене су јуче на београдском сајму.

Промоције

У оквиру сајамских промоција на штанду Републике Српске у суботу је промовисано више књига. Публика је имала прилику да дође на промоцију Антологије српске поезије за дјецу и младе у БиХ "Лепо слово" коју су приредили Љубомир Милутиновић и Мирко Вуковић у издању Завода за уџбенике и наставна средства Источно Сарајево. Промовисане су и књига "Бедници модернитета" проф. др Емила Влајкија и "Револуционар" Берислава Благојевића. 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.