Књижевно вече Милада Обреновића

Сретен Митровић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Глас Српске

РОГАТИЦА - Пјесник Милад Обреновић, под геслом "На почетку бијаше ријеч, а ријеч је љубав, а љубав је Бог" одржао је у Рогатици промоцију нове, 29. по реду књиге "Тиховању дајем коначиште".

И овога пута Обреновић је окупио велики број љубитеља писане ријечи, посебно поезије у којој љубавни стих има доминантну улогу, а када се на једној књижевној манифестацији окупе љубитељи писане ријечи из Бањалуке, Бијељине, Рогатице, Вишеграда, Источног Сарајева и Сарајева, Пала, Сокоца и Чајнича, мора се рећи да је то успјела културна манифестација.

О књизи су на промоцији, поред аутора, говорили писац Слободан Ристовић, Радмила Ђокић, пјесникиња  из Бијељине, и пјесникиња Рада Новаковић из Пожеге. Лирско стваралаштво Обреновића само је још једна од његових књижевних активности на којој, поред свих других радова, већ деценијама упорно и успјешно истрајава. Његова библиографија  се увелико  изражава у десетинама и десетинама наслова, а број награда, признања  и похвала одавно  превазилази  троцифрену евиденцију, што је  одистински импресивно у овим турбулентним временима.

Радови Милада Обреновића објављивани су и у више од 350 зборника и антологија у Србији, Сјеверној Македонији, Словенији, Црној Гори,  Аустрији, Италији, Бугарској и Либану.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.