Фото: Танјуг
БЕОГРАД - Вјеровали смо у „Браниоца“, као пројекат који је другачији од свега што је постојало на нашем тржишту, а идеја о серији се „дуго кувала“ код ње, као несуђене правнице, и кокреатора Гојка Деспотовића.
Рекла је ово продуценткиња Јелена Светличић која је говорила о трећој сезони серије „Бранилац“.
„Док сам студирала сусретала сам се са тим случајима. Увек смо о томе дискутовали. Пошто се бавимо продукцијом било је инспиративно, јер нису постојале серије ни филмови код нас који су се бавили другом страном, а то је страна одбране“, навела је Светличић.
Други интересантни сегмент је био како бирати случајеве и одлучили су се за оне гдје су у питању обични људи, гдје постоји људска драма, навела је Светличић.
„Кад гледате комшију, пријатеља, познаника и онда чујете да је нешто урадио незамисливо. И питате се, Боже, како се то десило? Тај човек не би направио прекрешај на улици, а камоли да некога убије“, навела је Светличић.
Према њеним ријечима, „дан данас људи болују од истих бољки, а то је држање ствари у себи, трпљење, некомуникација, недостатак разговора и емпатије“.
„Неко то поднесе и некако се са тим носи, а неко у тим ситуацијама просто учини незамисливо“, примјетила је продуценткиња.
Према њеним ријечима, сваки случај има своју тежину и то су животне ситуације које можда са нашег аспекта не можемо да схватимо.
Светличић је поменула злочине из страсти или свађу око метра земље, и признала да су чак много размишљали о једном случају гдје је син убио мајку.
„Ту смо ипак остали без текста и негде држимо ту причу. Социолошки је јако интересантна, можда и јако важна, јер многе аспекте живота и односа дотиче, али је и врло смела. То је случај који нисмо радили, али ме изузетно дотакао“, признала је Светличић.
Случајеви које су обрадили у серији имали су препуне суднице, а Светличић је упозорила да се врло често дешавало да су оптуженици били у јавности већ унапријед окривљени.
„И њихови адвокати су носили њихову судбину, исто тако су били обележени од стране јавности и носили су исти терет. Тако да, можда се и није много тога променило, само су се околности у којима су се ствари дешавале промениле“, рекла је Светличић.
Према њеним речима, глумци су бирани приликом читања, кога би замислили „на прву лопту“, и зато су храбро „давали потпуно неочекиване улоге“.
„Питали су нас: 'Како сте се мене сетили за тако нешто, кад до сада тако нешто нисам играо'. Осећај, размишљање, интуиција у читању, па некога замислите. Некако се испоставило да је до сада било добро“, навела је продуценткиња.
Светличић је открила да су у договорима са Радио-телевизијом Србије да се ради четврта сезона, чије би снимање требало да крене од септембра.
„Радујемо се томе, јер мислимо да гледалци заиста воле серију. Мени је најдржи коментар који добијам да када заврше са гледањем заћуте, промишљају и сабирају емоције.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.
Најновије вијести из рубрике