Прит Парн гост фестивала анимираног филма “Бањалука 2012”

Агенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Прит Парн гост фестивала анимираног филма “Бањалука 2012”

Бањалука - Један од најбољих аниматора данашњице Естонац Прит Парн биће специјални гост међународног фестивала анимираног филма “Бањалука 2012”, који ће од 23. до 28. октобра бити одржан у шест градова БиХ, преносе агенције.

Љубитељи анимације из Бањалуке, Градишке, Мркоњић Града, Сарајева, Требиња, Бијељине и Тузле имаће прилику да погледају филмове са фестивала краткометражног филма Клермон Феран са програмом француских анимираних филмова.

Представиће се и швајцарски аниматор Жорж Швицгебел и британски Кевин Френклин.

Факултет примијењених уметности из Београда представиће се ретроспективним избором студентских анимираних филмова који приређује познати српски аниматор и професор анимације Растко Ћирић, најавили су организатори фестивала.

Поводом педесет година од додјеле награде “Оскар” за филм “Сурогат”, биће организована изложба посвећена Душку Вукотићу, као и његова ретроспектива филмова.

Партнертски фестивал из Санкт Петербурга приређује програм руске дјечије анимације, а на фестивалу ће гостовати и позната руска аниматорка Елена Евтејева, ретроспективним избором филмова.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.