Фото: Ustupljena fotografija
| Park Oslobođenja u Banjaluci / Premijera filma "Đeneral", prvog filmskog ostvarenja o Draži Mihailoviću
БАЊАЛУКА - Филм "Ђенерал", прво српско филмско остварење о Драгољубу Дражи Михаиловићу, премијерно је приказан у четвртак, 16. јула, у 20 часова у биоскопу на отвореном у Парку Ослобођења у Бањалуци.
Овај филм, чији сценарио и режију потписује Милослав Самарџић, а у којем лик генерала тумачи Никола Ракочевић, доноси причу о највећој герилској антинацистичкој офанзиви на овим просторима, али и о човјеку, историјском терету и народу који памти.
Предраг Адамовић, предсједник хуманитарне организације Србско сабрање "Баштионик", обратио се присутнима и пренио ријечи захвалности аутора филма Милослава Самарџића, који је изразио велику захвалност свим родољубима из Републике Српске који су финансијски помогли снимање, као и бројним волонтерима из Бањалуке, Челинца, Рогатице и других мјеста који су бесплатно статирали на сету.

Пројекција је имала и изражен хуманитарни карактер у организацији удружења "Баштионик". Бројни посјетиоци су кроз добротворну акцију "Писмо са Косова и Метохије" прикупљали добровољне прилоге за стипендирање српске дјеце у Ораховцу и Гораждевцу, са циљем да им се уручи вриједна финансијска подршка и пренесе порука солидарности из Бањалуке.
Обиљежавање 80. годишњице од смрти Драгољуба Драже Михаиловића наставља се у петак, 17. јула, служењем парастоса у Храму Христа Спаситеља у Бањалуци са почетком у 10 часова, који "Баштионик" организује заједно са свештенством овог храма. Организатори су упутили позив грађанима да се и на овом помену окупе у што већем броју.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.