Фото: Најгледанији анимирани филм “Ледено доба”
Бањалука - Анимирани 3Д филм “Ледено доба: Помјерање континената” био је најгледанији филм 2012. године у мултиплексу “Палас” у Бањалуци, преносе агенције.
- Други по гледаности је 3Д филм “Мадагаскар 3: Најтраженији у Европи”, док се на трећем мјесту нашао филм “Скајфол”, који је на репертоару био скоро два мјесеца - рекла је портпарол “Паласа” Вања Василић.
Комедија “Диктатор” заузела је четврто мјесто и тако престигла најишчекиванији филм године “Сумрак сага: Праскозорје 2”.
На шестом и седмом мјесту су комедије “Меда Тед” и “Америчка пита: Поново на окупу”.
Филм “Хобит: Неочекивано путовање” успио је да се пробије на осмо мјесто по гледаности, иако је на репертоару од средине децембра 2012. године.
- Важно је напоменути да смо карте за филмове “Скајфол”, “Сумрак сага: Праскозорје 2” и “Хобит: Неочекивано путовање” пустили у претпродају око двије седмице раније. Ипак се на дан премијера тражило мјесто више, посебно у најатрактивнијим терминима - рекла је Василићева.
Филмски хит “Титаник” у новој 3Д варијанти девети је најгледанији филм, док је на зачељу листе “Витез таме: повратак”.
Портпарол “Паласа” додала је да су цијене карата током године биле уобичајене без обзира на то који филм се приказује, те да је подијељен и велики број наградних карата.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.
Најновије вијести из рубрике