Фото: Пренса Латина
Ентони Хопкинс познат је по улогама које истражују најмрачније стране људске психе.
Највише га памтимо као Ханибала Лектора, улогу која му је донијела првог Оскара и потврдила његов статус једног од најупечатљивијих негативaца у историји филма.
Његова изведба у филму „Кад јагњци утихну“ показала је невјероватну суптилност и застрашујућу увјерљивост, а Хопкинс је касније једнако предано приступио и другим хорор улогама, попут оних у филмовима „Обрeд“ (The Rite) или „The Wolfman“.
Међутим, иако је сам глумио једног од најстрашнијих филмских ликова, Хопкинс признаје да га је један филм из дјетињства трајно уплашио.
Радило се о ноар трилеру из 1947. године, „Moss Rose“, у којем су глумили Виктор Матур и Пеги Каминс.
„Био је то чудан, мрачан филм о дјевојкама које су убијене јер су биле заљубљене у сина једне жене“, открио је Хопкинс, преноси Far Out Magazine.
Посебно га је потресла једна сцена.
„Пеги Каминс силази низ степенице тражећи своју јетрву и улази у велику собу гдје гори ватра. Тамо угледа мртву жену, широм отворених очију... то ме стварно престравило“, подијелио је.
Иако је филм имао ознаку PG (што значи да се препоручује родитељски надзор), за десетогодишњег дјечака попут Хопкинса било је то снажно искуство које се дубоко урезало у његово памћење.
Филм је укључивао и легендарног Винсента Прајса, али упркос познатим именима није доживио велики успјех у биоскопима.
Ипак, управо је тај сусрет с мрачним мотивима оставио неизбрисив траг на младом Хопкинсу. Страх који је осјетио можда је пробудио у њему жељу да касније сам заигра у мрачним и узнемирујућим филмовима, искуство које се показало кључним у обликовању његове каријере.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.
Најновије вијести из рубрике