Заплијењено 800 килограма марихуане

Агенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Заплијењено 800 килограма марихуане

Тирана - Албанска полиција заплијенила је 800 килограма марихуане у пристаништу у Драчу и ухапсила 40-годишњег возача шлепера у чијем возилу је дрога пронађена, преносе агенције.

Шлепер, у коме је марихуана откривена прије два дана био је натоварен грађевинским материјалом, а возач је намјеравао да се укрца на трајект који је из Драча требало да отплови за Анкону.

Албанска полиција открила је посљедњих мјесеци велике количине марихуане у покушају да буде пребачена у Италију.

Почетком седмице заплијењено је 300 килограма марихуне, која је, сакривена у камион, требало да буде пребачена трајектом у италијанску луку Бари.

Албански медији јавили су и да је италијанска полиција ове седмице у близини једног пристаништа зауставила моторни чамац са 1,5 тона марихуане.

Крајем августа албанска полиција је у три одвојене акције заплијенила око 900 килограма марихуане.

Тада је у пристаништу Драч заплијењено 720 килограма марихуане припремљене за Италију, а у јужном граду Ђирокастро 93 килограма намијењених грчком тржишту.

У напуштеној кући у селу Мулај пронађено је 84 килограма марихуане.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.