Фото: Илустрација
БАЊАЛУКА - Полиција у Бањалуци имала је пуне руке посла током протеклог викенда, а разлог су биле чак три пријављене туче.
Игор М. из Бањалуке ухапшен је након што је пијан ударио полицајца чашом у главу и разбио му аркаду, a све се десило у познатом локалу "Кафана" потврђено је „Гласу Српске“.
Из Полицијске управе Бањалука, наводећи иницијале, саопштено је да се све десило у недјељу рано ујутро.
- Надлежној полицијској станици, пријављено је, да је 25. децембра у 02.20 часова у угоститељском објекту у Бањалуци дошло до нарушавања јавног реда и мира, на начин да је лице И.М. након краће вербалне расправе оштећеном лицу задало ударац чашом у предјелу главе. Усљед тога је оштећено лице задобило тјелесне повреде указана му је љекарска помоћ на Универзитетском – клиничком центру Републике Српске - наводи се у саопштењу и додаје да је 20 минута након пријаве ухапшен осумњичени.
Како се наводи у саопштењу, након привођења, осумњичени И.М. је алкотестиран утврђено присуство од 2,24 промила алкохола у организму.
- Осумњиченом И.М. на терет се ставља кривично дјело тешка тјелесна повреда. Осим тога конобару наведеног угоститељског објекта је издат прекршајни налог због почињеног прекршаја послуживање алкохолом. О свему наведеном је обавјештен дежурни тужилац Окружног јавног тужилаштва Бањалука- пише у саопштењу.
Осим ове, полиција је исте ноћи због туче интервенисала и у Драгочају код Бањалуке гдје су се испред објекта Пошта Српске потукле четири особе.
Како сазнајемо у тучи су учествовали Ненад Ј. Предраг Ј. Огњен Г. и Стефан Б. који су били пијани. Како сазнајемо дебљи крај у сукобу извукли су Ненад и Предраг који су задобили повреде.
Како је саопштено из полиције, ова туча им је пријављена 25. децембра око 1.30 часова.
- Изласком на лице мјеста утврђено је да је дошло до физичког сукоба између четири лица, Н.Ј., П.Ј., О.Г. и С.Б. сви из Бањалуке. Лица Н.Ј. и П.Ј. су задобила тјелесне повреде, те им је указана љекарска помоћ на Универзитетском – клиничком центру Републике Српске. Сва лица су подвргнута испитивању на присуство алкохола, којом приликом је код лица Н.Ј. утврђено 1,22 грама по килограму, код лица П.Ј. 0,84 г/кг, код лица О.Г. 1,44 г/кг и код лица С.Б. 1,22 г/кг алкохола у организму – стоји у саопштењу.
Додаје се да се истрага у овом случају наставља, а дежурни тужилац Окружног јавног тужилаштва Бањалука се изјаснио да се ради о кривичном дјелу учествовање у тучи.
Поред овог, током викенда забиљежена је и брутална туча испред једне пекаре у Бањалуци гдје је С.В. неколико пута песницом у главу ударио једну особу и потом му пошприцао сузавац у очи.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.