Ватра прогутала борачке станове у Братунцу

Крстина Ћирковић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Ватра прогутала борачке станове у Братунцу

Братунац - У пожару који је избио у борачкој стамбеној згради у Кравици код Братунца изгорјела су четири стана.

На сву срећу, у ватреној стихији није било повријеђених, док осталих осам станова није условно за живот.

Пожар је избио у понедјељак око 23 часа у стану Божане Милошевић, која је живјела сама и која, према ријечима станара ове зграде, има психичких проблема.

- Ватра се брзо проширила на околне станове и кров, који је изгорио. Потпуно су уништена четири стана, а ни остали нису тренутно условни за становање, јер су оштећени - рекао је ратни војни инвалид Миленко Ђокић, који у тој згради живи са супругом и четворо дјеце. Како је објаснио, у свим становима  живјело је десеторо дјеце.

Каже да је Милошевићева, након што је избио пожар у њеном стану, дозивала у помоћ и да су остали станари једва спасили њу и двије тешко болесне старице које су, такође, становале у поткровљу зграде. Ђокић је изјавио да је обавијестио полицију у Братунцу, која је дошла на лице мјеста с ватрогасцима.

Командир Професионалне ватрогасне јединице Љупко Илић рекао је да су у Кравицу, послије примљеног позива, послате три ватрогасне екипе.

- Успјели смо да локализујемо пожар, који је пријетио да се прошири на остале дијелове зграде и околне стамбене и пословне објекте - рекао је Илић, који је потврдио да су изгорјели кров и станови у поткровљу.

Начелник Братунца Недељко Млађеновић рекао је "Гласу Српске" да је општина издвојила средства за новчану помоћ и нашла алтернативни смјештај за породице из те зграде, која до санације крова и оштећења стамбеног простора није условна за становање. Додао је да је о свему обавијештено Министарство рада и борачко-инвалидске заштите РС, које је власник објекта. То министарство је прије осам година изградило зграду за стамбено збрињавање 12 породица погинулих бораца и РВИ.*

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.