Ухапшено шест лица, нађена дрога и оружје

Небојша Томашевић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Ухапшено шест лица, нађена дрога и оружје

ГРAДИШКA - Полиција Градишке у сарадњи са Сектором криминалистичке полиције бањалучког Центра јавне безбједности у оквиру акције "Плантажа" ухапсила је шест лица, саслушала девет и заплијенила одређену количину дроге и оружја.

"Глас Српске" од извора блиског истрази сазнаје да су ухапшени Лазо Јојиновић, Михајло Калинић, Сеад Демирача, Немања Пуљаревић и два малољетника.

У бањалучком Центру јавне безбједности саопштено је да су у акцији на подручју општине Градишка пронађена 92 засада стабљика индијске конопље, 150 сјеменки индијске конопље, три пушке, од којих двије полуаутоматске и прерађена пушка М-48, ловачка пушка и двије ручне бомбе М-75.

- На основу наредбе Основног суда у Градишци, радници полиције претресли су више породичних кућа и других локација на подручју града Градишке, те мјеста Мачковац, Чатрња, Берек и Совјак и том приликом су пронашли и привремено одузели наведене предмете - истакнуто је у саопштењу.

Aкција је изведена 9.10. и 11. јуна, а укупно је обављено седам претреса. Према незваничним информацијама, дрога, сјеменке индијске конопље су нађене у кућама Јојиновића у мјесту Берек и код Калинића у улици Мехе Шантића у Градишци.

Осим ухапшене шесторице, полиција је саслушала и A. Ц. (26), И. Ц. (63), са подручја општине Градишка.

Послије обављене криминалистичке обраде сви ухапшени су пуштени да се бране са слободе.

Полицијска акција "Плантажа" покренута је половином прошле године на подручју ЦЈБ Бањалука. Иначе, ова акција у цијелој Српској траје од прошле године, а у оквиру ње до сада је заплијењена већа количина дроге и ухапшено више лица.

Извјештаји

Против Јојиновића, Демираче, Пуљаревића, Калинића и малољетника надлежном тужилаштву биће поднесени извјештаји који ће их теретити за неовлашћену производњу и промет опојних дрога.

Против саслушаваних С. Д. и A. Ц. биће поднесен извјештај због почињеног кривичног дјела неовлашћена производња и промет оружја и експлозивних материја, а против И. Ц. Основном суду у Градишци захтјев за покретање прекршајног поступка због почињеног прекршаја Закона о оружју и муницији.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.