Фото: Ухапшени осумњичени за покушај изнуде
Београд - Београдска полиција лишила је слободе Славољуба Т. (32) и Ђуру П. (33) из Београда, због постојања основа сумње да су починили више кривичних дјела изнуде, као и кривично дјело насилничког понашања, саопштено је данас из Министарства унутрашњих послова Србије.
Слободе је лишена и Нина П. (24) из Врбаса због постојања основа сумње да је починила кривично дјело помоћ учиниоцу послије извршеног кривичног дјела, тако што је осумњиченом Славољубу Т. помагала да се скрива у дужем временском периоду.
Осумњичени су уз кривичну пријаву приведени истражном судији Вишег суда у Београду.
Славољуб Т. и Ђура П. сумњиче се да су фебруара 2012. године од оштећеног, власника пекаре, захтјевали 10.000 евра, јер по њиховој оцјени - добро послује.
Пошто је оштећени одбио да им преда новац осумњичени Славољуб Т. је револвером насилно покушао да оштећеног угура у возило, али у томе није успио.
МУП додаје да постоје основи сумње да је Славољуб Т. затим телефоном позвао оштећеног и уз претње по живот њему и његовој породици захтијевао да му исплати 50.000 евра.
Славољуб Т. је у више наврата пријетио оштећеном и његовој породици до момента лишења слободе.
Постоје основи сумње и да је Славољуб Т. 2011. године починио исто кривично дјело, тако што је након мање саобраћајне незгоде од возача другог возила који је учествовао у несрећи, уз пријетње, захтијевао да му исплати 500 евра на име наводне штете, наводи се у саопштењу.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.