Ухапшен због краđе на католичком гробљу

Г. О.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Ухапшен због краđе на католичком гробљу

СAРAЈЕВО - Сарајевска полиција у четвртак је ухапсила Aладина Шеткића (21) из Сарајева због сумње да је починио више крађа.

У МУП-у Кантона Сарајево рекли су да је, радећи на расвјетљавању крађа месинганих ручки, алки, фењера и других предмета са надгробних споменика на Католичком гробљу Ступ у насељу Илиџа, полиција у крађи затекла Шеткића који је рођен у Вишеграду, а настањен у Сарајеву.

Извор близак истрази рекао је да је због учесталих крађа, полиција редовно обилазила гробља која су била на мети лопова.

- Тако је у четвртак обиласком наведеног гробља затекла Шеткића у крађи. У непосредној близини гдје је затечен Шеткић пронађене су и три ПВЦ вреће у којима су се налазили украдени предмети. У врећи су пронађена четири месингана фењера, 46 месинганих алки, 23 комада изломљених дијелова фењера - рекао је овај извор. Додао је да је код Шеткића пронађено пет кључева које је он користио приликом демонтирања предмета са надгробних споменика.

О овоме је обавијештен тужилац Кантоналног тужилаштва у Сарајеву, који је наложио да се наведени предмети одузму од ухапшеног и врате оштећеним лицима, а против њега биће предузете законом предвиђене мјере.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.