Убици Марије Цимбал једномјесечни притвор

Агенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Убици Марије Цимбал једномјесечни притвор

Нови Сад – Виши суд у Новом Саду одредио је данас притвор до 30 дана Васкрсију Врекићу /28/ из Бачке Тополе због сумње да је убио Новосађанку Марију Цимбал /24/ у њеном стану у Новом Саду.

"Осумњичени Врекић изнео је своју одбрану, после чега му је дежурни истражни судија Вишег суда у Новом Саду Ненад Симовић изрекао притвор до 30 дана због почињеног кривичног дела тешког убиства у стицају са почињеним кривичним делом изазивања опште опасности", рекла је Срни портпарол Вишег суда, судија Светлана Томић-Јокић.

Врекић је осумњичен да је марамом задавио дјевојку у њеном стану у згради у новосадском Булевару цара Лазара, те да је затим подметуо пожар како би прикрио трагове злочина и истрагу одвео у погрешан смјер.

Осумњичени је претходно полицији признао да се кобног дана посвађао са Маријом у њеном стану и да ју је ударио, али да се послије тога ничег више не сјећа.

Још није познато да ли су убица и жртва били у вези или су се само дружили, често преко друштвене мреже "Фејсбук", али се зна да је Врекић од Марије, чији родитељи живе у Француској, често позајмљивао новац, па постоји претпоставка да је свирепо убиство починио из користољубља.

Тијело Марије Цимбал, угљенисано готово до непрепознатљивости, откривен је у њеном стану у недјељу, 17. фебруара, око 17.00 часова, а Васкрсија Врекића полиција је ухапсила у Новом Саду двадесетак часова послије извршеног злочина.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.