Фото: У Боснаплоду није дошло до цурења амонијака
БРЧКО - У погону за прераду воћа фабрике “Боснаплод” у Брчком није дошло до цурења амонијака усљед престанка напајања електричном енергијом, што су и утврдили Јединица ватрогасне бригаде, припадници полиције, као и ресорни инспектори у Инспекторату дистрикта, рекао је шеф Одјељења за јавну безбједност у брчанској Влади Ермин Џидић, преносе агенције.
Џидић је рекао на конференцији за новинаре да ово није први пут да се градом пронесе лажна информацијама о цурењу амонијака из погона у “Боснаплоду”, али да су сваки пут надлежни у Влади и у институцијама дистрикта дјеловали превентивно, па је и овом приликом ситуација под контролом, посебно с обзиром да замрзнути вентили на уређајима напуњеним амонијаком лако могу да попусте.
Шеф Јединице за сузбијање акцидентних ситуација при владином Одјељењу за јавну безбједност Маринко Виљушић тврди да су ватрогасне екипе спремне да разбију честице амонијака у случају његовог цурења.
Командир Професионалне ватрогасне јединице Брчко дистрикта Сенад Камењашевић рекао је данас да је брчанске ватрогасце јутрос назвао власник “Боснаплода” Неџад Левић и упозорио их да би, након што је у фабрици искључена струја, могло доћи до цурења амонијака из система хладњаче.
У Јавном предузећу “Комунално Брчко” речено је да је Електродистрибуција јуче “Боснаплоду” искључила струју због вишегодишњих дуговања, не откривајући колики је износ дуга.
Фабрика се налази на источном излазу из града у непосредној близини градског насеља.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.