Фото: Трудница у Бањалуци преминула након прегледа
БАЊАЛУКА - Трудница Илијана М. (39) из Бањалуке, која је преминула у Универзитетском клиничком центру Републике Српске (УКЦ РС) након прегледа, наводно је добила сепсу, сазнаје “Глас Српске”.
Она је, како сазнајемо, у УКЦ РС смјештена 17. априла, а преминула је дан касније након компликација здравственог стања и појаве инфекције.
Према незваничним информацијама, њен супруг је након смрти посумњао да нешто није у реду па је случај пријавио полицији да све испита. Полицијска управа Бањалука, наводећи иницијале, саопштила је да им је смрт труднице пријављена 18. априла.
- Полиција је поступила по пријави и о свему је обавијештен дежурни тужилац Окружног тужилаштва Бањалука који је наложио обдукцију тијела, те да буде упућен захтјев УКЦ-у РС ради достављања медицинске документације. Рад на предмету је у току - саопштили су из ПУ Бањалука и истакли да више детаља не могу да откривају због заштите истраге.
У Окружном тужилаштву Бањалука казали су да о овом случају за сада не могу да говоре јер нису добили извјештај од полиције.
- Тужилац је наредио обдукцију и да буду обављене све неопходне истражне мјере, изузета медицинска документација и да онда након тога извјештај доставе тужилаштву. То ништа још нисмо добили - рекли су у тужилаштву.
Незванично сазнајемо да је утврђено да је узрок смрти труднице компликација њеног здравственог стања и појава инфекције, односно сепсе.
У УКЦ-у РС формиран је стручни тим за утврђивање околности у вези са смрћу труднице, саопштено је из ове здравствене установе.
- Трудница И. М. (39) хоспитализована је 17. априла касно послијеподне, а преминула је сљедећег јутра у 10.35 часова. Обдукција је обављена у Заводу за судску медицину Републике Српске. С обзиром на то да се овај случај односи на личне информације које се тичу приватности трећег лица, а које су вишеструко заштићене законским прописима, нисмо у могућности да доставимо детаљније информације - саопштили су из УКЦ-а РС.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.