Фото: Тројица осуђена на 15 година затвора
БAЊAЛУКA - Бањалучанин Младен Покрајац (23) осуђен је у бањалучком Окружном суду на седам, а његови суграђани Мирослав Ковачић (19) и Срђан Вучић (21) на по четири године затвора због пљачке бензинске пумпе "Нестро петрол" у бањалучком насељу Српске топлице. Кривично дјело су починили 1. октобра прошле године.
Четвртооптужени Aлександар Гајић, који се терети да им је помогао у разбојништву, осуђен је на условну казну од двије године затвора. Према пресуди, Гајић неће бити упућен на издржавање казне затвора ако у року од три године не понови кривично дјело.
Од четворице оптужених само је Срђан Вучић признао кривицу, док су остали негирали кривично дјело.
Пресуду је изрекло судско вијеће којем је предсједавала Весна Станковић-Ћосовић. Она је образлажући пресуду истакла да је као отежавајућу околност приликом одмјеравања казне Покрајцу узела чињеницу да је он осуђиван, а против њега се води и истражни поступак за друго кривично дјело.
Судија Ћосовић је казала да је отежавајућа околност за Ковачића било то што се и против њега води још један кривични поступак.
Бранилац првооптуженог Покрајца адвокат Зоран Јошић најавио је жалбу на пресуду јер сматра да је казна која му је изречена престрога.
Покрајац, Ковачић и Вучић се терете да су 1. октобра маскирани и наоружани пиштољем и бејзбол палицом од радника на бензинској пумпи "Нестро петрол" у бањалучком насељу Српске топлице отели 936 марака. Приликом пљачке Вучић је пријетио пиштољем, а Покрајац је бејзбол палицом ударио радника бензинске пумпе. Гајић се терети да их је довезао својим аутомобилом до насеља Српске топлице.
Мирослав Ковачић, Младен Покрајац и Срђан Вучић познати су одраније по кривичним дјелима. Ковачић се сумњичи за већи број оружаних пљачки на подручју Бањалуке. Покрајац је ухапшен одмах послије пљачке, Вучић се предао дан касније, док је Ковачић ухапшен у Гламочу неколико дана послије пљачке.
Младену Покрајцу је приликом изрицања пресуде продужен притвор у којем је од 1. октобра прошле године. Мирослав Ковачић се налази у притвору који му је одређен у другом кривичном поступку због разбојништва у спортској кладионици.
Срђану Вучићу притвор није продужен и пуштен је на слободу. Четвртооптужени Aлександар Гајић, који се терети за помагање у разбојништву, бранио се са слободе.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.