Тражили 12.000 евра за непостојећи снимак

Сања Амиџић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Тражили 12.000 евра за непостојећи снимак

Нови Град - Исмет Мулалић (64) из Бужима, Омер Ћорагић (35) и Санел Ћатић (31) из Велике Кладуше ухапшени су у полицијској акцији "Снимак" у Новом Граду, јер су од жене, чији идентитет није саопштен, покушали да изнуде 12.000 евра.

Како сазнајемо, Мулалић, Ћорагић и Ћатић су почетком априла са непознатог телефонског броја слали оштећеној пријетеће СМС поруке да ће њеној породици доставити непримјерени видео-снимак ако им она, на договорену локацију, не донесе новац.

Жртва уцјењивача, након што је добила више порука сличног садржаја, случај је пријавила новоградској полицији.

Извор близак истрази казао је да се жена у сарадњи са полицијом и тужилаштвом договорила са уцјењивачима да се нађу на одређеном мјесту како би им предала новац и узела снимак.

- Они су се нашли према договору. Тада им је оштећена предала коверту, која је била празна, а они њој наводно компакт диск на којем је био снимак. Међутим, пошто снимак није ни постојао, диск је био празан. Полиција је направила засједу за уцјењиваче и током "примопредаје" их ухапсила - казао је извор "Гласа Српске".

У Центру јавне безбједности Приједор, наводећи иницијале, рекли су да се поменуте особе терете за кривично дјело уцјена.

- У току је документовање и комплетирање предмета, након чега ће Окружном тужилаштву Бањалука бити поднесен извјештај због уцјене - казали су у приједорској полицији.

Додали су да је код осумњичених пронађен мобилни телефон са картицом са којег су оштећеној слате СМС поруке.

Да су овакве уцјене постала све чешће, говори и податак да је у децембру прошле године ухапшен Горан Рубин из Приједора због сумње да је суграђанина М. Б. уцјењивао порнографским фотографијама његове кћерке. Он је такође оштећеном слао СМС поруке и тражио да му на одређену локацију донесе 3.000 марака како наводно фотографије не би изашле у јавност.

"Смарт"

Припадници Федералне управе полиције у акцији "Смарт" ухапсили су Д. Е. и малољетног М. Р. из Коњица због сумње да су од хрватског бизнисмена З. Ј. покушали изнудити 10.000 евра. Они су наводно више од мјесец оштећеном слали пријетеће СМС поруке. Након саслушања малољетни М. Р. пуштен је на слободу, док је Д. Е. уз извјештај предат надлежном тужилаштву. Он се терети за кривично дјело изнуда.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.