Стравичан пожар уништио радионицу, кућу и више возила

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Стравичан пожар уништио радионицу, кућу и више возила Фото: Derventa Cafe | Стравичан пожар уништио радионицу, кућу и више возила

ДЕРВЕНТА - Дервентски ватрогасци водили су током протекле ноћи вишесатну борбу са ватреном стихијом која је захватила стамбено-пословни објекат „Столарије Мајсторовић“ на Заобилазници у Дервенти.

Пожар је избио око 2 часа, а ватра је веома брзо захватила столарску радионицу и цијели стамбени објекат. На терен су одмах упућене ватрогасне екипе које су се суочиле са изузетно захтјевном интервенцијом.

Према ријечима старјешине Територијалне ватрогасно-спасилачке јединице Дервента Славена Пијетловића, пожар је локализован око 5.30 часова.

- Гасили смо пожар већи дио ноћи. У интервенцији су учествовала четири ватрогасна возила, док су још два возила вршила добаву воде. Ситуацију је додатно отежавала чињеница да на том подручју не постоји хидрантска мрежа, због чега је било неопходно континуирано допремање воде цистернама - рекао је Пијетловић.

У акцији гашења учествовало је 12 дервентских ватрогасаца, а помоћ су пружиле и колеге из Брода. На терен су стигла два ватрогасца-спасиоца са ауто-цистерном који су помогли у допремању воде и гашењу пожара.

Током интервенције ватрогасци су успјели да заштите околне објекте и спријече ширење ватре на сусједне објекте, чиме су избјегнуте још веће посљедице.

У пожару је причињена велика материјална штета, а осим радионице и стамбеног објекта, ватра је захватила и више возила у власништву породице Мајсторовић. Узрок пожара биће познат након увиђаја и истраге надлежних служби, пише Derventa Cafe.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.