Спортске кладионице омиљене мете лопова

Горан Обрадовић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Спортске кладионице омиљене мете лопова

БAЊAЛУКA - Полиција и даље трага за разбојником који је у недјељу увече у Бањалуци од раднице спортске кладионице "Вилијамс" отео око 300 марака.

Рекли су то јуче у Центру јавне безбједности Бањалука и додали да је разбојник у кладионицу која се налази у Суботичкој улици упао око 19.30 часова. На глави је имао капуљачу и био је наоружан пиштољем.

Полиција трага и за разбојником који је прошле седмице опљачкао такође кладионицу "Вилијамс" у Бањалуци. Тај разбојник је радници запријетио пиштољем и затражио да му преда Пазар, послије чега му је дала око 800 марака.

Кладионице су постале главне мете пљачкаша у Републици Српској, а најчешће су пљачкане пословнице ланаца "Aстра" и "Вилијамс". Разбојници су у првих осам мјесеци на подручју које покрива ЦЈБ Бањалука опљачкали 13 кладионица из којих су однијели неколико хиљада марака. У Бањалуци се на мети разбојника нашло осам спортских кладионица.

Разбојници углавном остају непознати, а један од неколико које је полиција ипак открила ове године је вишеструки пљачкаш Синан Фелић (26) из Бихаћа. Он је притворен због сумње да је 27. фебруара око 20 часова у кладионици "Вилијамс" у Мркоњић Граду уз пријетњу пиштољем отео од раднице око 600 марака и њен мобилни телефон.

У полицији кажу да су сценарији пљачки кладионица сваког пута готово идентични.

- Најчешће су разбојници наоружани пиштољем и са "фантомком" на глави упадали у кладионице када радници остану сами. Полицијске истраге показале су да разбојници обично "вребају" негдје у близини и чекају да се испразни кладионица - додали су у полицији.

Тако је маскирани разбојник почетком октобра отео око 1.000 марака од радника бањалучке спортске кладионице "Моцарт", пријетећи му пиштољем. Разбојништво се догодило у бањалучкој улици Паве Радана, у насељу Нова Варош.

Маскирани разбојник пријетећи пиштољем 25. септембра је украо 1.200 марака од раднице спортске кладионице "Вилијамс" у бањалучкој улици Југ Богдана.

Једна од бројних пљачки догодила се и 29. августа, када је разбојник пријетећи оружјем отео 400 марака од раднице кладионице "Вилијамс" у бањалучком насељу Обилићево.

Иако најчешће приликом пљачки користе пиштољ, разбојници често знају и да се "лате" ножа. Тако су 18. јуна двојица маскираних разбојника пријетећи ножем отела око 890 марака од раднице у спортској кладионици "Aстра" у бањалучкој Книнској улици. У мају је опљачкана кладионица "Меридијан" у улици Цара Лазара у насељу Обилићево у Бањалуци.

Највећи плијен

Двојица маскираних разбојника наоружаних ножевима 18. септембра опљачкали су спортску кладионицу "Миленијум" у улици Младена Стојановића и од раднице, којој су запријетили, отели око 3.000 марака.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.