Фото: Сјекиром повриједио комшију
РОГAТИЦA - Неџад Чавчић (24) послије спора због кошења траве на ливади у мјесту Чавчићи у општини Рогатица, физички је напао свог комшију Сенада Џебу (30) и сјекиром му нанио повреде главе и леђа.
Саопштено је то у Центру јавне безбједности Источно Сарајево, гдје су навели само њихове иницијале.
Послије обављеног увиђаја, обојица су саслушани у службеним просторијама полицијске станице, а против Чавчића биће поднесен извјештај надлежном тужилаштву.
До свађе, а затим и туче између Чавчића и Џебе дошло је прошлог понедјељка око 18 часова, а Чавчић је два пута сјекиром ударио Џебу. Једна повреда у виду расјекотине била је у предјелу главе, а друга на леђима у виду хематома, односно крвног подлива. Џебо се спасио, причају очевици, бјежањем испред разјареног Чавчића.
Случај је тек сљедећег дана, у уторак, 3. августа, Полицијској станици у Рогатици пријавио сестрић повријеђеног Џебе, Селим Рађо. Тог дана Џебо је потражио је помоћ у Дому здравља на Хан-Пијеску.
Директор те здравствене установе др Славиша Мировић рекао је "Гласу Српске" да је повријеђеном ушивена рана на лицу и пошто се радило о лакој тјелесној, пуштен је на кућно лијечење.
На лице мјеста изишли су радници Полицијске станице из Рогатице а незванично, узрок сукоба је једна ливада Шемсудина Џебе коју је више година косио Неџад Чавчић. Ове године Шемсудин је своју ливаду уступио на коришћење рођаку Сенаду Џеби. Љут због тога Чавчић се посвађао а затим и физички насрнуо на Сенада Џебу. С М.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.