Пронађено оружје, ухапшен радник Пошта Српске

Срна
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Пронађено оружје, ухапшен радник Пошта Српске

Бањалука - Педесетдвогодишњи радник "Пошта Српске" чији су иницијали М.М. из Бањалуке, ухапшен је данас након што му је на радном мјесту пронађено оружје и муниција, саопштено је из Центра јавне безбједности Бањалука.

Полиција је на основу наредбе Основног суда у Бањалуци, прије хапшења извршила претрес куће, помоћних објеката и просторија на радном мјесту у бањалучком центру за поштански саобраћај.

Полиција је пронашла аутоматску пушку, пиштољ марке "ЦЗ", оквире за аутоматску пушку, четри ручне бомбе М75 и око 370 комада муниције различитог калибра.

Током претреса пронађена је и већа количина гардеробе, обуће, упаљача, алкохолног пића, за које се сумња да су предмет кривичног дјела недозвољена трговина, и недозвољена производња и промет оружја или експлозивних материја.

У току је криминалистичка обрада, а све даље радње и мјере према М.М. полиција ће предузимати по инструкцијама поступајућег тужиоца Окружног тужилаштва Бањалука.

Срна незванично сазнаје да је ухапшен Маринко Мирковић из Бањалуке.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.