Фото: Пронађени украдени скупоцјени аутомобили
ЛAКТAШИ - Бањалучка полиција пронашла је јуче два украдена "аудија A6" вриједна 60.000 марака, чији су власници из БиХ.
У акцији разбијања организоване криминалне групе која се бавила крађом луксузних аутомобила полиција је јуче ујутро претресла гарни хотел "Паша" у Клашницама код Лакташа чији је власник Aлександра Јунгић из Бањалуке и још седам локација.
Мета претреса били су објекти које користе особе одраније познате полицији.
Јунгићева је супруга Милана Ћосе (38) званог Земунац који је раније неколико пута хапшен због крађа луксузних возила. Према незваничним информацијама Ћосо се налази у Србији и недоступан је полицији Републике Српске.
Извор близак истрази казао је да су поред Ћосе и његове супруге под полицијском истрагом и Зоран Ћустић (43) и Горан Јошић.
У јучерашњој акцији нико није био ухапшен, а на саслушање је приведено више особа.
"Глас Српске" сазнаје да је претресен и стан Јунгићеве у бањалучком насељу Обилићево, а да је полиција упала у гарни хотел "Паша", јер су се ту у више наврата скривали и окупљали криминалци из Србије.
Претресена је и лимарска радионица "Голф" у Шушњарима, власништво Ненада Јошића, оца Горана Јошића, који је под истрагом.
Извор "Гласа" казао је да су у оквиру ове акције, која је почела у уторак, пронађени и дијелови украдених аутомобила у викендицама у Пријечанима и Гламочанима, док су два украдена "аудија A6" пронађена на аутоотпаду у Доњим Кадињанима код Слатине.
Према незваничним информацијама на више отпада пронађено је осам исјечених аутомобила за које се сумња да су украдени.
У претресима су пронађени и алат за обијање аутомобила, кључеви и декодери.
Ћосо и Ћустић хапшени су у више наврата. Полиција их је 2006. године ухапсила због крађа луксузних аутомобила, који су скривани у гаражама и викендицама у околини Бањалуке.
Ћосо је хапшен и прије неколико година због крађе возила, а довођен је у везу са организованом групом на чијем челу је био Драган Бранковић.
Ћустић је хапшен 2007. године такође због сумње да је заједно с још једном особом украо више возила на подручју Бањалуке. Он је тада помињан као Ћосин сарадник. Ћустић је послије хапшења побјегао из Окружног тужилаштва Бањалука прије саслушања.
Сарајевски медији раније су писали да је Ћосу и Бранковића штитила бањалучка полиција, у вријеме када је на челу Министарства унутрашњих послова РС био Зоран Ђерић.
Aлександра Јунгић јуче се током претреса пред хотел "Паша" довезла скупоцјеним "фолксваген туарегом", а није жељела да даје изјаве.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.