Фото: Продужен притвор ухапшенима у акцији “Парк”
Источно Сарајево - Окружни суд у Источном Сарајеву продужио је за још два мјесеца притвор за пет лица који се сумњиче за неовлаштену производњу и промет дрога, преносе агенције.
Притвор, који може трајати до 16. августа, одређен је за три лица из Источног Сарајева чији су иницијали Б. М., Б. Ђ. и И. Ц. и два лица из Кантона Сарајево са иницијалима М. Т. и А. Д.
Притвор је одређен због бојазни да би осумњичени на слободи могли ометати ток кривичног поступка утицајем на свједоке, саучеснике или прикриваче, те могућности њиховог бјекства.
Осумњичени су ухапшени у акцији кодног назива “Парк”, коју су на подручју Источног Сарајева и Кантона Сарајево 16. маја провели припадници Центра јавне безбједности Источно Сарајево и Министарства унутрашњих послова Кантона Сарајево.
Том приликом укупно је заплијењено 420 грама хероина, те пронађен већи број мобилних телефона и сим картица који се могу довести са извршењем наведеног кривичног дјела, одређена количина дроге спид, мања количина пушчане муниције и око 5.000 КМ и 800 евра.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.