Фото: Притвор изнуђивачима новца од страних држављана
Мостар - Шефу теренског центра Службе за послове са странцима БиХ у Мостару Борису Кордићу (36), инспектору у овом центру Јосипу Квесићу и још двјема особама одређен је притвор у Суду БиХ због сумње да су починили кривична дјела организованог криминала и изнуде.
Притвор је одређен Влатки Пуљић (27) и држављанину Италије Луки Кобре (45), а сви су ухапшени у акцији "Пелегрино". Са њима је била ухапшена и Ана Миличевић (25), која је пуштена да се брани са слободе.
Сви они се сумњиче за изнуђивање новца од страних држављана, привредника који су радили у БиХ. Најчешће су узимали новац од Италијана који бораве и раде на подручју Херцеговине и Међугорја.
Акција "Пелегрино" спроведена је по налогу Тужилаштва БиХ 26. фебруара на подручју Мостара, Читлука и Широког Бријега.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.