Припадници Федералне управе полиције без налога упали у мостарски затвор

bljesak.info
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Припадници Федералне управе полиције без налога упали у мостарски затвор

Мостар: Према информацијама до којих је дошао мостарски портал bljeak,info, данас око 14.30 часова мало је недостајало да дође до оружаног инцидента у склопу мостарског затвора.

Како дознаје bljesak,info, пред затвор су дошли припадници Федералне управе полиције. Четворица наоружаних припадника ФУП-а су ушли у затвор под образложењем да имају налог да изузму досје Доминика Илијашевића Цоме.

Када их је дежурни затворски полицајац питао гдје им је судски налог, полицајци ФУП-а су одговорили да њима не треба налог, да имају усмени налог те ако треба, зваће специјалце који ће ''развалити цијели затвор'' ако им се не да досје, дознаје портал из неслужбених извора.

Затворска полиција их је упозорила да без судског налога незаконито ометају рад и безбједност затвора те уколико не напусте затвор њихово понашање сматраће се као напад на затвор. Тада им је скренута пажња од стране затворског особља, да ће према закону, затворски чувари имати право употребити оружје.

Након два сата препирке припадници ФУП-а су напустили затвор.

За потврду и коментар ове вијести портал је контактирао  Ромеа Зеленику управника КПЗ Мостар. Равнатељ и који је потврдио је потврдио долазак федералних полицајаца и дан прије, у сриједу, од којега су тражили исти досје. Тада им је управник Зеленика рекао да не могу ништа добити без судског налога.

Везано за данашњи долазак, управник је потврдио да је дошло до мањег инцидент због бахатости федералних полицајаца.

Изразио је жаљење што је на путу па их у петак не може дочекати ако дођу са судским налогом, али је позвао све медијске куће да дежурају пред мостарским затвором да се не понавља ситуација да само Федерална телевизија има ексклузивно право да прати сваки потез припадника Федералне управе полиције.

Напомиње да је ово све покушај појединаца из ФУП-а који уз помоћ новинара ФТВ-а раде на његовој дискредитацији ''уз подле игре и намјештања''.

Индикативно је како су новинари ФТВ-а и јуче и данас пред мостарски затвор дошли у исто вријеме када и припадници ФУП-а. Још од прије, у доста других акција ФУП-а, заједно с полицајцима биле су и камере ФТВ-а тако да је више него очигледна добра ''координираност'' новинара ове медијске куће и полицајаца ФУП-а.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.