Прикупљају се докази у предмету пекара “Лугоњић”

Срна
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Прикупљају се докази у предмету пекара “Лугоњић”

ДОБОЈ - Инспектори добојске Полицијске управе интензивно раде на рјешавању предмета пекаре “Лугоњић” у Станарима, у којој је 2. маја у пећи на гас постављена експлозивна направа, рекао је начелник Сектора криминалистичке полиције те полицијске управе Предраг Лазић.

Лазић је изјавио новинарима да је до сада укупно саслушано 14 лица, да је додатно обављено 20 информативних разговора са грађанима, те да се одређени докази прикупљају и пакују за вјештачење.

Он је појаснио да је у једну од етажа пећи пекаре била највјероватније постављена ручна бомба, да је њеним активирањем на постројењу причињена материјална штета, те да нико од радника није повријеђен.

“Према до сада утврђеним чињеницама, на лицу мјеста извршен је увиђај и изузети су одређени трагови ка докази”, навео је Лазић.

Надлежни тужилац оквалификовао је ово дјело као изазивање опште опасности.

Неколико привредника и мјештана окупило се 7. маја у Станарима као знак подршке запосленим радницима пекаре “Лугоњић” и власницима који су у Аустрији, а којима је након неколико упућених пријетњи у суботу, 2. маја, у пећи на гас постављена експлозивна направа која се активирала без наношења повреде радницима. /

 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.