Фото: Пријетили жени из Хрватске и тражили 250.000 евра
Полицијски службеници Федералне управе полиције ухапсили су Ј.М. (42) и Ј.М. (51) из Чапљине, који се сумњиче да су од жене из Хрватске тражили 250.000 евра упућивајући њој и њеном малољетном дјетету пријетње по живот.
Ј.М (42) је бивши полицијски службеник Специјалне полицијске јединице МУП-а РХ, за којим је на снази више потјерница и налога за хапшење издатих од сигурносних органа из Хрватске и Њемачке.
У акцији кодног назива “Крупа” претресени су и стамбени објекти на двије локације у Чапљини, а пронађени су и одузети предмети који су кориштени приликом извршења кривичног дјела “Изнуда”, а који ће бити доказ у криивчном поступку.
“Наведене особе се сумњиче да су уназад осам дана захтијевали од особе из Хрватске новчани износ од 250.000 евра, а при томе јој упућивали озбиљне пријетње по живот и тјело ње и њеног малодобног дјетета”, наведено је у саопштењу федералне полиције.
Ухапшени ће бити криминалистички обрађени у службеним просторијама Федералне управе полиције, те ће у законском року бити предати Кантоналном тужилаштву Западно-херцеговачког кантона уз Извјештај о почињеном кривичном дјелу.
Полиција је извела акцију у сурадњи са Министарством унутрашњих послова Хрватске, под надзором Кантоналног тужилаштва Западно-херцеговачког кантона, уз асиситенцију Обавјештајно-безбједносне агенције (ОБА) Босне и Херцеговине.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.