Фото: Преминула и друга кћерка брачног пара Ђедовац
Бањалука - Из Универзитетског клиничког центра /УКЦ/ Републике Српске саопштено је да је преминула осамнаестогодишња Н.Ђ, која је у бањалучку болницу примљена у дубокој коми са тешком повредом главе и грудног коша.
"Упркос максимално уложеним напорима медицинског особља, пацијент чији су иницијали Н.Ђ, која је била у изузетно тешком здравственом стању и у дубокој коми, преминула је синоћ у 21.40 часова", саопштено је из УКЦ.
У саопштењу се подсјећа да је Н.Ђ. у недјељу, 12. марта, примљена у Клинику за анестезију и интензивно лијечење УКЦ Републике Српске.
У недељу ујутро погинули су њени отац и мајка Златко (53) и Славица (46) и старија сестра Кристина (18) када је теретни воз ударио у њихов аутомобил којим су се са прославе рођендана у Добоју враћали кући у мјесто Станови.
Поводом ове трагичне несреће градоначелник Добоја Обрен Петровић прогласио је 14. март даном жалости на територији града.
Узрок несреће која се десила у недјељу у 2.55 часова још није утврђен, а у добојском Окружном тужилаштву су рекли да ће то бити познато након истраге и вјештачења трагова. У тренутку несреће "пасат", који је према првим резултатима истраге наводно возила Славица, покушао је да пређе пружни прелаз. У тренутку када се нашао на прузи, наишао је теретни воз из правца Бањалуке.
Дежурни тужилац Неђо Ђурић послије несреће изјавио је да је могући узрок судара неопрезност возача, али то треба провјерити.
- Док се не ураде неопходна вјештачења и не заврши истрага, то не могу да тврдим и кажем шта је заиста узрок несреће - рекао је Ђурић.
Из "Жељезница РС" су саопштили да је машиновођа кочио и укључио сирену. Машиновођа је алкотестиран и утврђено је да није био пијан у вријеме несреће. Ударац је био силовит, тако да је воз гурао аутомобил 300 метара, а од удара је возило потпуно уништено. Прелаз на којем се десила несрећа обиљежен је "Андрејиним крстом", али мјештани Станова тврде да је он непрегледан. Мјештанин Момчило Накић казао је да се због објеката поред пруге из возила не може добро видјети кад наиђе воз. Он и његове комшије сматрају да би ту требало да буде боља сигнализација, рампа или семафор на којем би било упозорење.
У овом селу јуче су владали туг, шок и невјерица. Нико од познаника, комшија и родбине страдале породице не може да вјерује да их више нема. Мјештани за породицу Ђедовац имају само ријечи хвале.
- Ово је туга, шок и јад за све нас. Надамо се да ће се Николина извући и оздравити. Угаси нам се још једна кућа у селу, не можемо да дођемо себи да их више нема - прича већина мјештана Станова.
Страдали супружници Славица и Златко Ђедовац и њихова кћерка Кристина биће сахрањени данас на локалном гробљу у Становима.
Обдукцијом тијела страдалих утврђено је да су умрли због вишеструких тешких повреда и искрвављења.
- Златко је преминуо због разорења плућа, због чега је искрварио. Смртна повреда код Кристине била је разорење јетре и унутрашње крварење, док је доминантна повреда код Славице, усљед које је наступила смрт, била ишчашење кичмено-потиљачног зглоба - казао је патолог Љубомир Цуркић.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.