Фото: Предложен притвор за Драгана Крејића због силовања
Бањалука - Окружно јавно тужилаштво Бањалука предложило је данас мјере притвора за Драгана Крејића /23/ из Оштре Луке који је осумњичен за силовање двадесетједногодишње жене, саопштено је из тужилаштва.
Осумњичени је кривично дјело силовање починио 26. децембра на подручју општине Оштра Лука.
Притвор је предложен због бојазни да ће осумњичени сакрити доказе важне за кривични поступак и из ванредних околности јер је ријеч о кривичном дјелу за које се може изрећи казна затвора од десет година или тежа казна а која је посебно тешка с обзиром на начин извршења дјела.
Мјере притвора су предложене и због тога што би пуштање на слободу осумњиченог резултирало стварном пријетњом нарушавања јавног реда или узнемирености јавности.
О приједлогу за одређивање мјере притвора одлучиће судија за претходни поступак Основног суда у Приједору.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.