Фото: Пребацивали један на другог убиство
ПРИЈЕДОР - Дежурни тужилац бањалучког Окружног тужилаштва, канцеларија у Приједору, Љубо Мацановић затражио је јуче притвор за Aдиса Пелака (26) и Aмира Кадирића (38) из Приједора, које је полиција у суботу привела због основане сумње да су на свиреп начин убили, а потом бацили у ријеку Сану Бесима Хоџића (26) из Драшца код Санског Моста.
Током саслушања које је у Тужилаштву трајало од недјеље увече и Кадирић и Пелак са себе су скидали одговорност за убиство пребацујући то један на другога.
Пелак и Кадирић осумњичени су да су починили кривично дјело тешко убиство извршено на свиреп начин у ноћи између петка и суботе, а мотив тог убиства, саопштило је јуче тужилаштво, највјероватније је користољубље.
Пелак и Кадирић осумњичени су да су Хоџића, након што су га довезли у мјесто Средице, прво ударили ушицама сјекире у главу, а потом га полумртвог везали сајлом коју су закачили за аутомобил и тако га вукли стотињак метара.
Несрећни младић је највјероватније у том тренутку и преминуо, а убице су његово тијело потом бациле у воду.
Хоџић је, како је испричала његова супруга Aлма, у петак увече отишао из куће да би се нашао са Ел Џумуром, Сањанином ирачког поријекла код кога је изводио грађевинске радове.
Они су потом отишли у Приједор, гдје су како је испричао Џумур у једном кафићу случајно упознали пет грађевинских радника. Са једним од њих Хоџић је размијенио телефонске бројеве.
Нешто касније, изјавио је Џумур, Кадирић је назвао Хоџића, а потом дошао по њега да заједно са Пелаком оду да погледају један грађевински објекат. Несрећног младића одвели су до мјеста Средице недалеко од Приједора, гдје су га на свиреп начин убили и бацили у Сану.
Судбину Хоџића за длаку је избјегао Џумур, који је успио да побјегне Пелаку и Кадирићу који су се вратили по њега послије убиства Хоџића.
Хоџићев нестанак у суботу ујутро пријавила је његова супруга Aлма након што се и поред њеног упорног позивања није одазвао на телефонске позиве.
Само неколико часова касније полиција је привела Кадирића и Пелака, а један од њих наводно је показао полицији гдје је тијело несрећног младића.
Обојица су одраније позната полицији.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.