Полиција саслушала боксере Славије

Н. Т.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Полиција саслушала боксере Славије

Бањалука - Полиција је саслушала све учеснике туче међу којима и боксере бањалучке Славије, а у којој је тешко повријеђен студент Владимир Орашанин (24) у суботу у бањалучком насељу Обилићево, потврђено је у бањалучком Центру јавне безбједности.

Према незваничним информацијама, њега су наводно претукла тројица боксера бањалучког боксерског клуба Славија.

У полицији нису жељели да откривају идентитет учесника овог догађаја нити друге детаље. Истакли су да је о свему упознато бањалучко Окружно тужилаштво.

Извор близак истрази рекао је да је до туче дошло између Орашанина и његових колега с једне и боксера с друге стране. Овај инцидент се догодио у суботу око два часа ујутро, у насељу Обилићево, у дијелу између клуба "Мистик" и пекаре "Клас".

Из боксерског клуба Славија јуче је саопштено да осуђују ово насиље. Навели су да ће ако се утврди да су у томе учествовали боксери, њихови чланови, против њих предузети дисциплинске мјере.

- Када истражни органи заврше свој дио посла ми ћемо знати како ћемо реаговати и шта ћемо предузети - наведено је у боксерском клубу Славија.

Орашанинова мајка Весна испричала је да је пријатеље и њега напао непознати младић, који је "прошао" између њих четворо и закачио их раменима. Казала је да је њен син у тренутку напада био са пријатељем и двије другарице.

- Ишли су према пекари и у једном тренутку из супротног правца наишао је тада непознати младић, прошао између њих четворо и ударио их раменима. Они су се окренули, а овај је одмах насрнуо на њих, говорећи: "Шта гледате?" За неколико секунди створила су се још двојица нападача. Владимира су у почетку ударали песницама, а његовог пријатеља ногом - испричала је Орашанинова.

Истакла је да је њен син Владимир задобио прелом јагодичне кости, вилице и нагњечења по цијелом тијелу.

Казала је да се њен син само бранио и када би га оборили на земљу, он је устајао, што је нападаче разбјеснило, па су га брутално претукли.

Она је написала и јавно писмо, у којем позива све одговорне да учине нешто и спријече бруталне нападе у највећем граду РС.

Истакла је да је Владимир дошао у Бањалуку из Беча, гдје студира, да би прославио петогодишњицу матуре, а да је умјесто прославе претучен.

Боксерски клуб

У боксерском клубу Славија су рекли да се у историји клуба никада није десило да је њихов члан злоупотријебио своју вјештину, осим у неким случајевима, када су штитили слабијег.

- Шта се догодило у суботу треба да утврде истражни органи, јер једино тако можемо доћи до истине - наведено је у саопштењу из БК Славија.

Додаје се да неће дозволити да се неаргументовано напада и блати клуб.

 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.