Погинуо возач, спријечена експлозија гаса

М.Ш.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Погинуо возач, спријечена експлозија гаса

БЕОГРАД - Стравична саобраћајна несрећа догодила се данас нешто прије 11 часова на ауто-путу Београд–Нови Сад, код искључења за Стара Пазова.

На дионици ауто-пута Београд–Нови Сад данас је дошло до тешке саобраћајне несреће која је зауставила саобраћај и подигла све хитне службе на ноге. Према првим информацијама, возач камиона подлегао је повредама након што је силовито ударио у задњи дио другог теретног возила које је превозило боце са метаном.

Слике са лица мјеста су потресне. Од силине ударца, кабина камиона који је налетио на возило испред себе потпуно се одвојила од приколице и остала непрепознатљива. Нажалост, возач који се налазио у њој није имао шансе и преминуо је на лицу мјеста.

Драма због цурења гаса: Избјегнута катастрофа

Након судара, дошло је до тешког оштећења терета у првом камиону – боца са метаном. Услиједило је неконтролисано цурење гаса у великим количинама директно на коловоз.

„Укупна запремина гаса износи чак 5.588 метара кубних. Постојала је реална и непосредна опасност од разорне експлозије која би угрозила све у кругу од неколико стотина метара“, наводи извор са лица мјеста.

Захваљујући муњевитој реакцији ватрогасних екипа, цурење је стављено под контролу, чиме је спријечен најцрњи сценарио.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by 193_ns (@193ns_rs)

Саобраћај на овој дионици је у потпуности обустављен у оба смјера – и ка Београду и ка Новом Саду. Полиција преусмјерава возила на алтернативне правце (Стари Бановци, Нова Пазова), али су се већ формирале километарске колоне.

Из надлежних служби поручују:

Ауто-пут ће остати затворен све док сав гас безбједно не исцури из оштећеног система.

Увиђај је и даље у току.

Апелује се на возаче да избјегавају овај правац до даљњег.

На терену су и даље екипе полиције и ватрогасно-спасилачке јединице које обезбјеђују мјесто несреће.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.