Пиштољем тукао младиће па пуцао

Небојша Томашевић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Пиштољем тукао младиће па пуцао

Бањалука - Полиција трага за Срђаном Свјетлановићем (24) из Кнежева због сумње да је дршком пиштоља ЦЗ-99 у главу ударио двојицу Бањалучана, а затим пуцао у плафон пекаре "Житопека" у бањалучкој улици Бана др Тодора Лазаревића.

Све се одиграло у петак ујутро око 3.30 часова, када су се у пекари сусрели Свјетлановић и његов пријатељ с неколико момака из бањалучког насеља Обилићево. Извор близак истрази је рекао да су се двије групе младића прво посвађале, па потукле. Свјетлановић је током туче дршком пиштоља ударио двојицу младића, а затим испалио два хица у плафон.

- Из сасвим безазлених разлога умало да дође до трагедије. Момци су се посвађали због тога ко је прије наручио храну. Сви су били пијани! Избила је свађа, а у једном тренутку је Свјетлановић извукао пиштољ и ударио двојицу момака из Обилићева у главу. Затим је испалио два хица у плафон. Међутим, оштећен је и зид, па је могуће да је испалио хитац и у зид или је дошло до рикошета. Нисмо сигурни да ли је пуцао да неког погоди или је желио само да их заплаши - казао је извор близак истрази.

Додао је да се осим за Свјетлановићем трага и за његовим пријатељем, такође из Кнежева, који је учествовао у тучи.

Према ријечима овог извора, Свјетлановић и његови познаници су након пуцњаве побјегли у аутомобилу БМЊ страних регистарских ознака.

Тучу и сукоб у пекари "Житопека" снимиле су и камере видео-надзора, а снимке су изузели припадници полиције.

- Двојица повријеђених остали су у пекари и њих је ту и затекла полиција, која је веома брзо стигла. У вријеме туче у пекари је било више младића, а било је и других гостију. Права је срећа да није било тежих посљедица - рекао је извор близак истрази.

Повријеђени младићу су превезени у бањалучки Клинички центар, гдје им је указна помоћ.

У Центру јавне безбједности Бањалука у петак нису жељели да откривају идентитет ниједног од учесника обрачуна, нити да говоре о детаљима. Из полиције је само саопштено да им је 13. марта у 3.30 часова пријављено да је непознати извршилац дршком од пиштоља ударио у предјелу главе двојицу мушкараца који су се налазили у пекари у бањалучкој улици Бана др Тодора Лазаревића.

Инспектор

Сукоб и потезање пиштоља у пекари "Житопека" у центру Бањалуке нису се десили први пут. Претходно је сукоб забиљежен 17. октобра 2009. године. Тада су се у пекари сукобили Небојша Дујаковић и бивши полицијски инспектор Синиша Карановић са једне стране и радник обезбјеђења агенције "Сектор" Раде Кузмановић и Ненад Ћорагић с друге стране. У овом сукобу теже је повријеђен Дујаковић. Карановић је у пекари извукао пиштољ, а наводно је пуцао испред пекаре. Због тога је суспендован. То су снимиле и камере видео-надзора.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.