Фото: Пао са мердевина на главу и погинуо
Бијељина - Живан Бирчаковић (67) из Горње Чађавице код Бијељине погинуо је, када се оклизнуо и пао са мердевина док је покушавао да поправи кров сушнице меса који је оштетило невријеме, потврђено је “Гласу Српске” .
Трагедија се догодила у недјељу око 18 часова. Мердевине су због кише биле мокре. Он се оклизнуо, изгубио равнотежу и пао са неколико метара висине директно на главу.
Комшије причају да је супруга покушала Бирчаковића да спријечи да иде поправљати кров.
- Молила га је да не иде да ставља цријеп јер је велики православни вјерски празник Ивањдан. Испоставило се да не треба радити на овај светац. Живан није жену послушао. Није хтио да сачека. Пао је директно на главу и на мјесту погинуо - казао је рођак и комшија, Милорад Ђокић. Додао је да је Бирчаковић био вриједан домаћин и поштен човјек. Живио је са супругом Минком. Има кћерку и сина.
- Ћерка је била много везана за оца. Само сат времена прије него што ће их ова несрећа задесити, она је дошла да види оца, јер је рекла да јој је “срце пуцало” и да је морала. Као да је наслутила зло - прича Ђокић.
Многи мјештани страдалог Бирчаковића описују као великог домаћина који је са своје двије руке створио све што је имао, а имао је имање и куће, “каквих нема у близини”. Памтиће га и по томе што је помагао коме је могао.
Из Полицијске управе Бијељина потврдили су да је старији мушкарац погинуо након пада са крова.
- Случај је пријављен у 18.35 часова, а након изласка на мјесто догађаја, љекари су констатовали смрт - саопштили су из бијељинске полиције.
Све указује на то да у овој трагедији нема елемената кривичног дјела.
Бијељину и околна мјеста у недјељу је захватило незапамћено невријеме. Олујни вјетар, праћен јаком кишом, носио је цријеп са кровова, чупао и ломио стабла. Поред трагичног пада Живана Бирчаковића, још је неколико особа повријеђено приликом санације оштећених објеката.
- Још десет особа је у недјељу задобило лакше повреде из истих и сличних разлога - рекао је шеф бијељинског градског одсјека цивилне заштите Дарко Ристић.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.