Отео дјевојчицу и држао је као робињу

Агенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Отео дјевојчицу и држао је као робињу

Добој - Једна особа из Лончара код Доњег Жабара ухапшена је због сумње да је починила кривично дјело одузимање малољетнице.

Слободе је лишен С.Л. из Лончара за којег постоји основ сумње да је од 13. марта до 16. јуна 2012.  из ниских побуда противправно задржао малољетницу, чиме је угрозио њено васпитање и школовање.

Малољетница се сада налази код својих родитеља, саопштено је из ЦЈБ Добој.

Ова особа је ухапшена у склопу акције под кодним називом „Сењак”, који су данас извели полицијски службеници Сектора криминалистичке полиције ЦЈБ Добој.

На основу прибављене наредбе Основног суда Модрича, данас је извршен и претрес породичне куће и аутоотпада у Лончарима, власништво С.Л. и пословни простор у Лончарима, који користи наведена особа.

Приликом претреса пронађени су и изузети трагови који могу послужити као материјални доказ у кривичном поступку.

Наведене активности проведене су у сарадњи с Управом криминалистичке полиције МУП-а Републике Српске.

Агенције незваничо сазнају да је ухапшен Срђан Летић (39), против кога је још раније подигнута оптужница због сумње да је од половине септембра до половине октобра 2010. вршио обљубу над тада тринаестогодишњом дјевојчицом.

Летићев адвокат је то оспоравао, уз налаз једног вјештака, али је он остао у притвору у којем је штрајковао и глађу.

У оптужници о овом случају је стајао да је Летић осумњичен да је дјевојчицу обљубио више пута и силовао у стану у Лончарима, који се налази изнад зграде канцеларија на аутоотпаду “Кватро” чији је власник.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.