Ослобођен оптужбе Никола Мајкић

Саша Димитријевић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Ослобођен оптужбе Никола Мајкић

БИЈЕЉИНA - Окружни суд у Бијељини ослободио је јуче Бијељинца Николу Мајкића (28) оптужбе да је убио Мирослава Милошевића (27) у башти ресторана бијељинске "Деспотовић" бензинске пумпе, које се догодило половином јуна прошле године у улици Цара Душана.

Суд је оптужбе ослободио и другооптуженог држављанина Србије Мирољуба Ђикићу (27), да је истог дана и на истој локацији извршио кривично дјело угрожавање опасним оруђем при тучи или свађи.

Образлажући пресуду, предсједавајући Судског вијећа Менсур Ђонлић рекао је да током извођења материјалних доказа и саслушањима свједока, није утврђено да је Мајкић починио кривично дјело убиства за шта га је теретила оптужница бијељинског Окружног тужилаштва.

Судско вијеће, рекао је он, донијело је ослобађајућу пресуду јер је Мајкић пуцао у нужној одбрани, јер је Милошевић први пуцао у Мајкића, у којег су испаљена три хица из пиштоља.

- Мајкић је испалио шест хитаца у Милошевића у стању страха и бранећи се - рекао је он. У вези Ђикића, образложио је, није утврђено да је оптужени те ноћи уопште носио пиштољ, што је порекао током суђења и једини свједок који је то тврдио у изјави полицији.

Пресудом је највише била разочарана мајка настрадалог Милошевића која је гласно у судници упитала "гдје је у овој држави правда, јер је Мајкић до сада однио два људска живота".

У изјави новинарима, рекла је да је огорчена срамном и несхватљивом пресудом да се "на слободу пушта неко ко јој је под земљу послао сина".

Aдвокат Предраг Дринић, заступник породице Милошевић, рекао је да је судска пресуда неправедна и да је више него изненађен, имајући у виду "начин на који је дјело извршено без обзира на убјеђење Суда.

- Понашање Мајкића је карактеристично и иза себе има већ једно убиство из нехата - рекао је Дринић, додајући да ће се консултовати са надлежним тужиоцем у вези улагања жалбе на ову пресуду.

Задовољна одбрана

Браниоци оптужених Винко Лазић, Мајкићев адвокат, као и Петко Будиша, адвокат другооптуженог Ђикића, рекли су да су веома задовољни пресудом, јер је "правда задовољена".

 - Очекивао сам овакву пресуду, којом је Суд показао самосталност и стручност - рекао је адвокат Лазић.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.